Noball

účinný regulátor střevních plynů

Doplněk stravy Úvod Kontakt
GS Klub - Noball

Nadýmání a těhotenství

U těhotných žen dochází ve zvýšené míře k nepříjemným pocitům spojeným s nadýmáním a plynatostí v trávicím traktu. Je prokázáno, že těhotná žena má vyšší potřebu uvolnění nadbytečných plynů. Vyšší plynatost během těhotenství má několik příčin:

Pro účinné odstranění nepříjemných pocitů plynatosti a nadýmání během těhotenství existuje řešení v přípravku Noball, obsahujícím simetikon a mátovou silici. Podávání simetikonu v těhotenství je bezpečné během všech tří trimestrů. Vzhledem k charakteru simetikonu (nulové vstřebávání) je vliv na těhotenství nepravděpodobný.

Simetikon lze podávat také během kojení. Díky nulové vstřebatelnosti v trávicím traktu matky není simetikon transportován do mateřského mléka. Simetikon rovněž nepřestupuje placentou během gravidity. Několik studií prokázalo, že simetikon byl rovněž bezpečně podáván u novorozenců s kolikou bez výskytu nežádoucích účinků.1,2

Na světě existují tři rozsáhlé databáze, které monitorují riziko podávání volně prodejných léků nebo doplňků stravy během gravidity - FDA Drug Bulletin, Australian Drug Evaluation Committee a v Německu Rote Liste, oddíl Schwangerschaft. Simetikon není uváděn na seznamech léků v Austrálii. Z čehož usuzujeme na jeho bezpečnost. FDA zařazuje simetikon ve vztahu k těhotenství a kojení do kategorie GRAS (generally regarded as safe).

1. Hagemann TM. Gastrointestinal medications and breastfeeding. J Hum Lact. 1998;14:259-62. PMID: 10205441

2. Savino F, Pelle E, Palumeri E et al. Lactobacillus reuteri (American Type Culture Collection Strain 55730) versus simethicone in the treatment of infantile colic: a prospective randomized study. Pediatrics. 2007;119:e124-30. PMID: 17200238